BOYAMA TEKNİKLERİ DERSİ ve KURSLARI

Boyama Teknikleri Dersi

Kurumlarımızda eğitim ve öğretim alan, güzel sanatlara hazırlık, üniversitelilere takviye gruplarımıza katılan ve hobi olarak sanatı öğrenmek için katılmış olan bütün öğrencilerimize açık olan boyama teknikleri derslerimize herkes katılabilir.

Zengin kütüphanemizdeki basılı dökümanlar ve slayt, video boyama teknikleri filmlerimizi izleyerek bol uygulamalar yaparak renk disiplini çerçevesinde öğretilir.

KURU BOYA TEKNİKLERİ DERSİ ve KURSLARI

Kuru Boya Teknikleri

Kursiyerlerimizin en iyi hakim olabilecekleri kuru boya kalemlerle renk çemberi üzerinde, ana renkler, ara renkler, sıcak renkler, soğuk renkler, kontrast renkler ve nötr renkler uygulama yaptırılarak üretildikten sonra, natürmort kompozisyon renklendirilmeleri mobilya, obje ve mimari proje renklendirilmeleri, kuru boya uygulamaları, malzeme doku çalışmaları ile portföy sunum hazırlama çalışmaları pratiği öğretilir.

SULUBOYA TEKNİKLERİ DERSİ ve SULUBOYA KURSLARI

Suluboya Teknikleri Kursu

Suluboya, boyama tekniklerinden, kuru ve sulu teknik özellikleri boyanın kıvamı ve fırça ile boyayı sürüş biçimi, yüzeye kaynaştırma uygulamaları, geometrik formlar üzerinde uygulamalı öğretildikten sonra, tek tek obje çizimleri, arka fon, ön plan uygulamaları ve natürmort kompozisyon boyaması öğretildikten sonra, mobilya, iç mekan, mimari yapı, peyzaj çalışmaları ve tekstür doku çalışmaları uygulamalarla ve video filmlerlerden örnek izlenimlerle, profesyonel kadromuz tarafından öğretilir.

GUAJ BOYA TEKNİKLERİ DERSİ ve GUAJBOYA KURSLARI

Guaj Boya Teknikleri Kursu

Guaj boyanın kıvamının ayarlanması, yüzeyinin boyanırken uyulacak kurallar, degrade, skala, renk çemberi uygulamaları ve obje boyama çalışmaları yapılır. Çocuk kitap kapak boyamaları, amblem, logo boyama uygulamaları, mobilya renk araştırmaları ve iç mekan, mimari mekan ilistasyon çalışmalarıyla, guaj boyama teknikleri ve bilgileri öğrencilerimize profesyonel kadromuz ve dökümanlarımız ile birlikte desteklenerek öğretilir.

TOZ PASTEL TEKNİKLERİ DERSİ ve KURSU

Toz Pastel Teknikleri

Tozpastel boyanın kullanıldığı yüzeyler, denemeler, yüzeye direk uygulamalar veya toz hale getirilerek yapılan boyama teknikleri öğretilir.

Toz pastel boya ile portre, figür, kumaş boyama teknikleri, öğretildikten sonra obje çalışmaları, tekstür doku uygulamaları, iç mekan, boyama ve mimari proje, sunum teknikleri, grafik ilistrasyon uygulamaları silgi efektleri ve resimi korumak için fiksatür uygulamaları öğretilir.

MARKER FLAMASTER BOYAMA TEKNİKLERİ DERSİ ve KURSU

Marker Flamaster Teknikleri

Marker kalemlerinin özellikleri, uçların kullanıldığı yerler ve seçilecek temel doygun renkler, kalemlerin özellikleri anlatıldıktan sonra, objeler üzerinde ışık gölge kriterleri baz alınarak yüzey boyamaları yaptırılır. Yüzeylerin ve hacimlerin yer düzlemine düşen gölgeleri ve fiziksel yansımaları öğretildikten sonra, tekstür doku tekniklerinden ahşap, cam, plastik, kromaj, taş doku çalışmaları uygulamalı öğretilir.

Mimari marker flamaster tekniğinde çizimlerin boyanması iç mekan çizimleri boyanması, endüstriyel ürünler ve moda dizayn tasarımlarında flamaster boya teknikleri bol bol çalıştırılarak profesyonel hayata, profesyonelce hazırlanırlar.

ÇİNİ MÜREKKEP İLE BOYAMA ve TARAMA TEKNİKLERİ

Çini Mürekkep Teknikleri

Çini mürekkebin kıvamının hazırlanması kıvamını suyla açarak lavi teknikleri uygulatarak açık koyu değerleri öğretilir. Tonlama, tarama, noktalama ve yüzey doldurma çalışmaları kalem veya divit, tarama ucu ve fırça ile uygulamalar yaptırılarak öğretilir.

Grafik tasarımları amblem, logo, pintogramlar, obje çizimleri, mobilya ve mekan tarama tekniği uygulamaları çini mürekkebinin kullanıldığı bristol kağıtlar ve schöhler kağıtlar üzerinde uygulamalar yaptırılır.

Çini mürekkebinin düz ve kesik uç fırça ile serbest yazı çalışmalarında ve kaligrafik, gotik ve serifli yazı yazma tekniklerinde uygulamalar yaptırılır.

Karikatür ve animasyon çizim ve storyboard eskizleri, çini mürekkebi uygulaması yapılarak öğrencilerimize profesyonel hayatın getirdiği negatif pozitif film çekimlerinde oluşacak eksi artı sonuçlarını görmeleri için tire film çalışmaları uygulamalı öğretilir.

 

başa dön

ŞUBELERİMİZ

KADIKÖY

Osmanağa Mh. Kuşdili Cd. Karadut Sk. No:31 Altıyol Kadıköy - 0216 348 24 12

KARTAL

Kordonboyu Mh. Hürriyet Cd. Derya Sk. No:9 Çarşı İçi Kartal - 0216 473 20 30

MECİDİYEKÖY

Mecidiyeköy Mh. Selahattin Pınar Cd. No:10 Mecidiyeköy Şişli - 0212 244 57 71

ErART Sanat Galerisi

Osmanağa Mh. Kuşdili Cd.Misk-i Amber Sk. No:7 Galeri Kadıköy - 0216 349 04 90

ErART Sanat
REHBERLİK SERVİSİ
0505 800 24 26
0505 800 24 27

Sitedeki tüm veriler Zorbay Şerif Erday'a aittir. e-mail: info@erart.net
© 2009 erartakademi.net - Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım by Portaze.NET